Baskı Beton

Baskı Beton Hizmetimiz

Hemen her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanan zemin(taban) kaplama işleminin ortak adı baskı beton olarak bilinmektedir. Tamamen birbirinden farklı renklerde ve farklı desenlerde uygulanabilme özelliği sayesinde hemen her mekanın ihtiyacına uygun olacak şekilde baskı beton yapılabilme olanağı mevcut olmaktadır. Günümüz teknolojisi sayesinde son derece dayanıklı olan ve uzun yıllar sorunsuz hizmet veren zemin kaplama işlemi birçok kişinin baskı beton nedir sorusunun cevabı olmaktadır.

Baskı beton sisteminin en güzel özelliklerinden bir tanesi sanki taşların zemine tek tek döşenmiş hissi oluşturması ve böyle bir görüntü sunması olmaktadır. İşin bir diğer güzel tarafı ise sistem size bu seçenekleri sonsuz sayıda çoğaltarak zevk ve beğeninize uygun,  hemen her model ve deseni oluşturabilmektedir. İster mekanınızda antik bir hava ister modern bir tarz  ya da çok değişik bir havayı yansıtmanız mümkün olmaktadır.

Tüm bu sunduğu olanakların ve imkanların yanında, uygulama süresi de oldukça kısa olan zemin kaplama işlemi sayesinde kaplama yaptırdığınız alanı çok kısa sürede kullana bilmektesiniz. Baskı beton sayesinde işlem yaptırdığınız yerler, durumunu ve rengini çok uzun yıllar korumayı başaracaktır. Baskı beton malzemesinin içeriğinde bulunan renk pigmentleri her tür zararlı ışınlar için oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmaktadırlar. Bu sayede ilk günkü canlılıklarını çok uzun süre sürdürmektedirler.

Resmi büyültmek için üzerine tıklayınız…

Tüm bu yüksek kalitedeki içeriği ve hemen her tür renk seçeneğine sahip olması sayesinde, baskı beton malzemeleri her ortama ve mekana rahatlıkla uygun olabilmektedirler. Her tür dış etkenlerden etkilenmeyecek şekilde dizayn edilen baskı beton konseptleri bu yönüyle de kendinden sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca her tür ortamdaki konseptlerinin temizliği de gayet kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Baskı beton kaplama tercih eden her müşteri kesinlikle memnun kalmış ve daha önce yaptırmadığı için büyük pişmanlık duyduğunu belirtmiştir. Kesinlikle her mekana ve her alana kolaylıkla uyum sağlayabilen bu konsept, bulunduğu her mekanda büyük bir fark oluşturacaktır.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan baskı beton son dönemin en popüler zemin kaplama sistemlerinden bir tanesidir. Baskı beton nasıl yapılır ve en çok hangi tür mekanlara uygulanır birazdan bunların cevaplarını vereceğiz. Birçok uygulama işleminden önce yapılan zemin ve mekan temizleme işlemi kesinlikle baskı beton işleminden önce de yapılmalıdır. Ortam iyice temizlenmeli ve tekrardan kuruması sağlanmalıdır. Ortamda eğer eski beton kalıntısı, çakıl, taş çim veya toprak parçası gibi sıkıntı oluşturacak maddeler varsa kaldırılmalıdır.

Şayet zeminde yeterli oranda toprak yoksa, bu gibi yerlere granül dolgu işlemi gerçekleştirilmelidir. Bazen zeminin tamamına da granül dolgu uygulaması gerektiği durumlarda olabilmektedir. Buna bu işlemi yapacak olan usta zeminin durumuna göre karar vermektedir. Baskı beton uygulaması için en önemli ön şartlardan olan zeminin hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra diğer hazırlık aşamaları çok daha kolay yapılmaktadır. Sizin seçtiğiniz uygulanacak olan baskı beton modeline uygun olan beton kalıplarının seçilmesinden sonra artık saha çalışmaları başlayabilmektedir.

Baskı beton formaları metal ya da ahşap kazıklarla tutturularak beton dökülme işleminin ardından tekrardan çıkarılmaktadır. Burada en önemli hususlardan bir tanesi, drenaj işlemi için gerekli ve yeterli olası gereken derecenin sağlanabilmesi oldukça önemlidir. Yaptırmış olduğunuz baskı beton kaplama ile son derece şık görünümlü bir zemine kavuşmuş olacaksınız. Tabi bir o kadar da dayanıklı ve uzun ömürlü bir zemin kaplamanız olmuş olmaktadır.

Baskı beton kalıplarının farklı farklı şekillere kolaylıkla modellenmesi sayesinde hemen her istediğiniz modele sahip olabilmektesiniz. Kısaca sizin zemininizin görüntüsünü oluşturan asıl unsurlar bu kalıplar olmaktadır.

Baskı Beton Zemine Nasıl Uygulanır?

Baskı beton nedir ve nasıl uygulanır aşamalarını geçtikten sonra, birazda zemine uygulanma aşamasından bahsedelim. Öncelikle en temel ihtiyacımız olan harcın uzman ekip tarafından gerekli kıvamda hazırlanması işlemi gerçekleştirilir. Genel olarak zemin baskı betonlarda  4  inç ebatında taşlar kullanılmaktadır. Hazır hale gelen harcımız harç kamyonu aracılığıyla zemine dikkatli bir şekilde dengeli olarak dökülür.
Harç dökülme işleminden sonra ise, taşlama işleminin yapılması için tercih edilen desendeki baskı beton kullanımı yapılır. Bu desenlerin çimentoya oturması içinde yüzdürme adı verilen işlem gerçekleştirilir. Belirli bir süre sonra da baskı betonun son halini alması için süpürge işlemi dediğimiz bir uygulama yapılarak işlem sonlanır. Baskı beton nasıl yapılır sorumuzun cevabı böylece verilmiş olur.

Baskı Beton Kalıpları

Birbirinden farklı birçok seçeneği bünyesinde barındıran ve istediğiniz her modele kavuşmanızı sağlayan asıl unsurlar baskı beton kalıpları olmaktadır. Çünkü her mekana göre desenin ana belirleyici unsuru olan bu kalıplar oldukça geniş bir kategoriye sahiptirler. Şayet siz evinizin mimarisine uygun olan baskı beton kalıbını seçtiğinizde ortaya çok hoş görünümlü desenler ve estetik bir ortam çıkacaktır. Doğru baskı beton kalıpları için ise kesinlikle bu işlerden anlayan uzman birisinden yardım almanız sizin için çok faydalı olacaktır. Sizde doğru baskı beton tercihi ile çok hoş görünümlü desenlere kavuşabilir ve uzun yıllar rahatça kullanabilirsiniz.

Adım adım süreç;

1. Sözleşme ve Anlaşma

Baskı beton yaptıracağınız mekana karar verdiyseniz, baskı beton yapılacak alanı uzmanlarımız incelemekte ve ne kadara mal olacağını hesaplamaktadır. Bunun akabinde sizlere bir hesap cetveli çıkarılacak olup sizlere sunulmaktadır. Kurtoğlu İnşaat  olarak tüm bu noktalarda elimizden geldiğince müşterilerimize uygun bir fiyat çıkarıyor ve asla müşterilerimizi ekonomik açıdan zorlamıyoruz. Çıkarılan hesaba göre sizlerle bir sözleşme yapılmakta ve bu sözleşmenin içerisinde uygulama alanına yapılacak hemen her şey yer almaktadır. Böylece her iki tarafında aklında şu yapılacaktı yapılamamış gibi en ufak bir şüphe kalmayacaktır.

2. Saha Çalışması

Sözleşme ve anlaşma işlemleri tamamlandıktan sonra artık uygulamanın yapılacağı alanda saha çalışmalarına geçilebilmektedir. Çünkü uygulamanın yapılabilmesi için zeminin temizlenmesi ve hazır hale getirilmesi çok önemlidir. Zeminde yer alan her tür çim, taş, eski beton kalıntısı, taş, toprak ve çalı gibi maddeler kaldırılmalıdır. Kurtoğlu İnşaat  saha çalışması noktasında uzman bir ekibe sahip olup kesinlikle işini şansa bırakmamaktadır.
Zemindeki toprak uygulama için çok kompakt bir yapıya sahip olmazsa en az 4 inçlik bir granül dolgu ile zemin düzeltilmeli ya da bir alt taban yapılmalıdır. Eğer alt taban dolgusu yapılacaksa özellikle kenar kısımlara dikkat edilmeli ve betonun yerleştirileceği alanın tamamına uygulanmalıdır. Doğru aşamalarla yapılan doğru bir zemin, betonun düzgün bir şekilde yerleşmesini sağlamak ve donma ısısını oldukça düşürmek için önemlidir.